Telerik - Technical Forum - PUG Poland - Progress Community
 Technical Forum

Telerik

 • Wiecie zapewne, że Progress kupił bułgarska firmę Telerik

  Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju interfejsu aplikacji webowych i nie tylko.

  Telerik oferuje szereg produktów np. Kendo UI do rozwoju lekkiego interfejsu webowego (HTML, JavaScript), Telerik Reporting (nazwa mówi sama za siebie), zaawansowane kontrolki .NET i inne.

  Warto skorzystać z demo ew. pobrać wersje trialowe. Należy spodziewać się integracji produktów Telerika z OpenEdge.

 • tel-rep5.jpg

  Podłączyłem źródło danych odbc spots2000 do Telerik Reporting i utworzyłem prosty raport (zał. zrzut z ekranu).

  Porównując z Crystalem  Telerik jak na razie mnie nie zachwycił. Ma on 2 tryby pracy standalone i poprzez Visual Studio. Ja wypróbowałem ten pierwszy. Dla mnie Crystal jest bardziej przejrzysty, intuicyjny, ale chętnie przeczytałbym Wasze opinie. Instalacja zabiera naprawdę mało czasu więc próbujcie, testujcie i dajcie znać.

  A może korzystacie z innych rozwiązań raportujących? Mnie interesują najbardziej te, które da się osadzić w aplikacjach progressowych.

 • Czy może Pan opisać te produkty Telerika, które można (będzie można) wykorzystać z Progressem?

  Jak będzie można ich używać? Dziękuję.

 • Obecnie przechodzimy ostatnia faze integracji UI Telerika z Rollbase'em i Progressem, co przeksztalca sie w najbardziej kompletna platforme do kreowania aplikacji mobilnych.

  Ponadto, wiekszosc produktow stworzonych przez Telerik jest nadal dostepna samodzielnie. Jezeli jest Pan zainteresowany tym tematem, mozemy porozmawiac bezposrednio - moj adres: kdomansk@progress.com, telefon +316 11 53 02 11. Prosze dac znac.

 • bardzo ciekawy webinar pokazujacy, jak mozna modernizowac istniejaca aplikacje w openedge za pomoca Kendo-UI. Jezeli jeszcze nie widzial Pan tego materialu, zapraszam do obejrzenia.  

  community.progress.com/.../2437.webinar-modernize-your-existing-openedge-applications-with-kendo-ui.aspx

 • A jak, wykorzystując tą ciekawą technologię opartą o REST, "wyciągać" dane z wielu tabel ? Czy trigery w OE DB działają przy dostępie tą metodą ?

 • Tworząc serwis mobilny dla REST, definiuje się klasę, w której źródłem danych jest ProDataSet (lub tabela tymczasowa). Obiekty PDS mogą zawierać dane z kilku tabel. Można dla nich zdefiniować trygery dla dużo więcej zdarzeń niż dla tabel w bazie na poziomie słownika.

 • Super ! To mi umknęło. Jeśli źródłem danych może być ProDataSet to wykorzystując REST z Pacific Server można pisać  prawdziwe aplikacje, a nie tylko raporty. A jak korzystać z REST w php ? Jest jakaś biblioteka ?

 • Tego niestety nie wiem, ale polecam przerobić workshop step-by-step, który można znaleźć pod adresem podanym wyżej przez Kingę.

 • Panie Marku, opis wszystkich produktów Telerika można znaleźć na ich stronie: http://www.telerik.com/.

  O Telerik Reporting pisałem wyżej.

  DevCraft to środowisko deweloperskie do tworzenia bogatego interfejsu .NET. Jeden z naszych klientów używa od dawna kontrolek Telerika, tworząc naprawdę świetne interfejsy.

  Produkty do tworzenia aplikacji mobilnych mają zastąpić istniejącą technologię w OE.

  Chyba największe zainteresowanie związane jest z Kendo UI - technologią do tworzenia aplikacji internetowych. Jest ona oparta na JavaScript i HTML, więc warstwa www w takich aplikacjach jest "lekka".

  Wykorzystanie tej metody dobrze pokazane jest w materiałach, do których link podała w tym wątku Kinga.

  Co do integracji tych produktów z OpenEdge musimy wstrzymać się do wersji OE 11.6. Myślę, że informacje na ten temat pojawią się już b. niedługo.

 • Pani Kingo,

  świetny ten webinar. Więcej takich.

  Obejrzenie daje więcej niż tony dokumentacji.

 • kendo1.jpg

  Przykładowy ekran prezentujący GridView z danymi Customer.

 • kendo2.jpg

  Inny przykład z tego samego workshopu.

 • Próbuję powtórzyć "krok po kroku" demo, zgodnie z instrukcją. Problem pojawia się już na samym początku - brak domyślnej instancji Pacific Server (oepas1). Po "ręcznym" utworzeniu w OE Explorerze nadal nie można dodać go w Dev Studio gdyż brakuje informacji w "ABL Application".

 • Utworzyłem instancję PAS za pomocą polecenia 'proenv' ale nie startuje ona w środowisku Studio. Czy instalacja Dev Studio powinna tworzyć domyślną instancję PAS ?